OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email
Ogłoszenia parafialne
niedziela, 13 sierpnia 2017 00:00

 

 

 

19 NIEDZIELA ZWYKŁA


13.08.2017 "Pięknie jest zatrzymać się przed Chrystusem


obecnym w Najświętszym Sakramencie


na duchowej rozmowie, na cichej adoracji


w postawie pełnej miłosci"


św. Jan Paweł II


Adoracja w każdą środę, czwartek, piątek


w godz. 1500- 1800

 


 


WIRTUALNY SPACERSzczęść Boże!

Istnieje możliwość wirtualnego spaceru po kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Młp.

Wystarczy zaglądnąć pod wskazane poniżej linki:

Pomnik AK: https://goo.gl/maps/a2SebkzscCy

 Front świątyni: https://goo.gl/maps/8uPFY7PVX9K2

 Balkon: https://goo.gl/maps/biBjjmGjsSD2

 Kaplica Jana Pawła II: https://goo.gl/maps/zyzuh2fgitN2

 Nawa główna: https://goo.gl/maps/7bw2xbSxSmC2

 Miejsce przy organach: https://goo.gl/maps/C1BTHiGNoNo
 Informacje duszpasterskie:


13.08.2017

 


 


1. Dzisiaj w Parafii Farnej nabożeństwo fatimskie – zachęcamy do udziału w nim...


2. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas Mszy św. o godzinie 1100 poświęcimy wieńce żniwne i będziemy dziękować za tegoroczne zbiory; o tę Mszę św. proszą zawsze mieszkańcy ulicy Wesołej. Poświęcenie owoców, ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św. Zadbajcie, prosimy, aby było co poświęcić...


3. W środę wspomnienie bł. Ks. Władysława Findysza, męczennika komunizmu. O godzinie 1100 w Nowym Żmigrodzie Msza św. pod przewodnictwem Bpa Jana.


4. Jak już informowaliśmy w następną niedzielę Dożynki Gminne, na które serdecznie zapraszają Pan Burmistrz oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Młp. O godzinie 1200 zbiórka uczestników na ul. Słonecznej i przejazd do kościoła farnego, gdzie o godzinie 1300 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Po niej przejazd na stadion „Lechii", prezentacja wieńców i program artystyczny.


5. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnim czasie na tacę, wpłacone do banku, czy przekazane osobiście na witraże – tak darczyńcom indywidualnym, jak i zespołowym. Do czasu ich wypłacania we wrześniu będzie jeszcze jedna składka inwestycyjna, odkładamy też to, co możliwe z innych składek po opłaceniu tego, co wynika z bieżącego funkcjonowania parafii i ufamy, że będziemy „wypłacalni". Myślimy też o obiecanym drugim wyjeździe z parkingu. Prowadzimy już rozmowy na ten temat z wykonawcą.


6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną przy okazji ofiarę parafianom z klatki V bloku nr 3. Na ten tydzień prosimy mieszkańców klatki VI tegoż bloku.


7. Pan Burmistrz przypomina rolnikom o możliwości składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Można to zrobić do końca sierpnia – Urząd Miasta – p. nr 9.