OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email
Ogłoszenia parafialne
wtorek, 27 czerwca 2017 00:00

 

 

 


 "Pięknie jest zatrzymać się przed Chrystusem


obecnym w Najświętszym Sakramencie


na duchowej rozmowie, na cichej adoracji


w postawie pełnej miłosci"


św. Jan Paweł II


Adoracja w każdą środę, czwartek, piątek


w godz. 1500- 1800

 Informacje duszpasterskie:


25.06.2017

 

1. Przypominamy, że w środę, czwartek i w piątek od godz. 1500 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu – zapraszamy do przebywania z Panem...


2. W czwartek w liturgii Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godzinie 630, 1600 i 1800. Składka na świętopietrze. W dekanacie, w Zagorzycach uroczystość odpustowa – suma o godz. 1100.


3. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP; o 1730 różaniec – po nim Msza św. z homilią. Ze spowiedzi prosimy skorzystać wcześniej, ponieważ w sobotę będzie tylko jeden kapłan. Po Mszy św. katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy planują w lipcu chrzcić swoje dzieci. Od godz. 900 odwiedzimy chorych z Komunią św.


4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900 zmiana tajemnic różańcowych. Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół WSD będą mogli wpłacić składki członkowskie. Taca z I niedzieli na utrzymanie Seminarium Duchownego.


5. O. Bolesław Kanach zaprasza w niedzielę o 1230 do Klasztoru na spotkanie organizacyjne uczestników Pieszej Krakowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę.


6. W najbliższą niedzielę o g. 400 z dolnego parkingu przy kościele Narodzenia NMP wyruszy autokar z uczestnikami Pielgrzymki Nauczycieli na Jasną Górę. Można jeszcze zapisać się u nas w zakrystii – koszt 50,- zł. Zachęcamy.


7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Rzeszowskiej. Na obecny tydzień prosimy o to parafian z ul. Fabrycznej.


8. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na witraże – kolejne mają być na jesień.


9. Diecezjalne Studium Organistowskie ogłasza nabór – szczegóły na plakacie.


10. Urząd Miejski w Sędziszowie Młp. informuje, iż w związku z przejazdem przez Sędziszów Młp. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków w dniu 30 czerwca, tj. w piątek w godz. od 1115 do 1230 będą utrudnienia w ruchu. Kolarze przejadą ulicami: Wspólną, Słoneczną, Wesołą, 3 Maja, Rynek, Jana Pawła II, Piłsudskiego, Grunwaldzką i Witosa.


11. Wakacje, które rozpoczęliśmy niech będą dla wszystkich czasem godziwego odpoczynku i radości. Przeżywajmy je z Bogiem; niech nie braknie modlitwy, niedzielnej Eucharystii i czynienia dobra wszędzie, gdzie będziemy...